Menu
Sluit zoekveld

Waarmee kunnen wij je van dienst zijn?

Wie zoekt die vindt.

Praat eens met een dove persoon

Spreek jij geen Vlaamse gebarentaal? Lees dan deze tips voor horende mensen en wissel met dove literatuurliefhebbers van gedachten.

Gebarentaaltolk nodig?

Ben je doof of slecht horend? Of ken je iemand die doof of slechthorend is? En wil je graag deelnemen aan één of meerdere van onze activiteiten? Neem dan zo snel mogelijk contact met de organiserende vrijwilligers of met onze coach inclusie via 0490 11 02 91 of tania.menten@willemsfonds.be. Zij doen er alles aan om een Vlaamse gebarentaaltolk uit te nodigen op het door jou gekozen moment. Deze dienstverlening is voor jou gratis en je hoeft er je tolkuren niet voor te gebruiken.

In andermans schoenen

  • Praat met dove mensen, hij/zij/hun doet moeite om jouw taal te spreken
  • Praat niet tegen de tolk, de dove persoon is tenslotte je gesprekspartner
  • Heb begrip voor de inspanningen van je slechthorende gesprekspartner, hij/zij/hun doet moeite om wat jij zegt te filteren uit alle andere geluiden
  • Heb begrip voor het discomfort van je slechthorende gesprekspartner, beeld je in dat je de hele dag oortjes draagt die oncomfortabel luid staan
  • Vraag of de boodschap begrepen is vooraleer je verder praat
  • Zorg dat je niet in het donker of in tegenlicht staat zodat je bewegingen en lippen goed zichtbaar zijn

Hulpmiddelen

  • Gebruik pen en papier, teken en schrijf

Gebaren

  • Gebruik hand en tand
  • Maak gebaren
  • Beweeg in de ruimte
  • Toon de zaken die je wil benoemen
  • Durf wijzen, je bent niet onbeleefd
  • zoek enkele gebaren op in het online woordenboek VGT-NL

Spreken

  • Draai je gezicht niet weg
  • Roepen heeft geen nut
  • Het is wettelijk toegestaan om je mondmasker te laten zakken om te praten met een dove persoon
  • Articuleer duidelijk, doch niet overdreven
  • Denk niet dat je over iets niet kan spreken
  • Geniet van diepgaande gesprekken!

 

 

 

 

 

Sluit Mijn Willemsfonds